Skip to content

KOWAL SZTUKATERIA - producent Janusz Kinczkowski

Wiele osób kojarzy sztukaterie z eleganckimi, klasycznie urządzonymi wnętrzami odznaczającymi się zbytkownym blichtrem i przepychem. Tymczasem w nowoczesnej odsłonie ten od lat dobrze znany element dekoracyjny nabiera zupełnie nowego charakteru. Możemy dzięki niemu odświeżyć, ożywić dotychczasowy wygląd mieszkania, uzyskać wyjątkowy i jakże ciekawy, nietuzinkowy, ale nowoczesny efekt.

Po ograniczeniach, jakie w przestrzeni naszych domów i mieszkań wprowadził ascetyczny minimalizm czas wreszcie na odrobinę szaleństwa i ekstrawagancji. Odważni dekoratorzy wnętrz i zaradni mieszkańcy z żyłką do dizajnu chętnie wybiorą niebanalną zabawę formą, jaką oferuje producent sztukaterii – firma Kowal. Choć rodowód tych unikalnych ozdób jest iście pałacowy, to umiejętne zestawienie różnorodnych faktur pozwoli uzyskać nie tyle elegancki, ile awangardowy charakter.

Sztukaterie do dekoracji swoich budowli wykorzystywali już Grecy i Rzymianie. Na starożytnych obiektach spotkać można zarówno ozdoby z motywami roślinnymi, jak i geometryczne figury oraz kształty. Później niezwykłą popularnością cieszyły się ponownie w pełnym przepychu baroku. Lekkie, wykonywane ze stiuku doskonale wpisywały się w charakterystyczne bogato zdobione wnętrza tamtego okresu.

Współcześnie dawne wzory i motywy są chętnie wykorzystywane, ale technika wyrobu tych elementów dekoracyjnych nieco się zmieniła. Producenci sztukaterii zamiast wapnia, piasku marmurowego i gipsu używają dziś gipsu ceramicznego albo styropianu - znacznie wygodniejszego podczas montażu i pozwalającego osiągnąć równie doskonałe rezultaty.

Sztukaterie cenią nie tylko miłośnicy luksusu i elegancji w przestrzeni domowej oraz publicznej, ale również koneserzy, którzy potrafią oszacować wartość rzemiosła. O unikatowych walorach dekoracji doskonale wiedzą też pośrednicy w handlu nieruchomościami – zazwyczaj wykończone tak wnętrza uzyskują ceny wyższe nawet o ⅕. Doświadczony producent sztukaterii (taki jak firma Kowal) doskonale wie, że te elementy ozdobne mogą powiększać pomieszczenia, wywoływać efekt głębi, optycznie obniżać lub podwyższać sufity.
W naszej ofercie są także: profile styropianowe oraz sztukateria styropianowa.


+48 600 367 317

info@sztukateria-tomaszow.pl

ul. Króla Zygmunta 79, 22-600 Tomaszów Lubelski