Skip to content

Gzyms

Pasujący do Twojego domu?


Gzymsy styropianowe elewacyjne, sufitowe, zewnętrzne oraz wewnętrzne - producent

Zobacz też: sztukateria styropianowa . Historia architektury zna różne sposoby, jakimi ludzie próbowali ożywić i udekorować zewnętrzne ściany budynków. Bywały to gry kolorów, światłocieni, różnorodne formy, kształty oraz faktury stosowanych materiałów, a wreszcie przestrzenne elementy dekoracyjne, czyli sztukaterie elewacyjne.

Gzymsy styropianowe, czyli wystające przed lico muru listwy pełniły dawniej nie tylko funkcję ozdobną, ale także ochronną (przed ociekającą wodą deszczową). Dzisiaj stosuje się je głównie jako elementy dekoracyjne.

Wraz z odejściem od projektowania i wznoszenia prostych, monotonnych brył o szarych fasadach, w architekturze nastąpił renesans tendencji wykorzystujących profile elewacyjne. Stosuje się je do podkreślenia wyjątkowego charakteru konstrukcji, zaakcentowania indywidualnego gustu mieszkańców, ale też przy renowacji starych, zabytkowych kamienic. Gzymsy wykorzystuje się jako elementy wykończenia ścian, stropów, otworów okiennych i drzwiowych. Mogą kształtować powierzchnię zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Choć pod względem kształtu i stylu nawiązują do wcześniejszych epok, współczesne gzymsy znacznie różnią się od tych stosowanych dawniej. Przede wszystkim wykonywane są innymi technikami, z innych materiałów. Dzięki zastosowaniu styropianowego rdzenia są lekkie, łatwe w montażu i obróbce.

Oferowane przez nas profile elewacyjne wytwarzane są z wysokiej klasy styropianu, pokryte masą elewacyjną (zaprawą klejową) i w odróżnieniu od innych oferowanych na rynku produktów - wzmacniane siatką z włókna szklanego. Dzięki temu są całkowicie odporne na mikropęknięcia, uszkodzenia oraz działanie czynników atmosferycznych. Szeroka gama dostępnych wzorów pozwala wykorzystywać nasze gzymsy zarówno w budownictwie nowoczesnym jak i renowacji zabytkowych obiektów.

W ciągu wielu lat działania na rynku zyskaliśmy prestiż, nienaganną opinię oraz zdobyliśmy zaufanie naszych klientów. Renoma naszej firmy opiera się na najwyższej jakości produktów, które poddajemy każdorazowo szczegółowej kontroli. Wykwalifikowany zespół specjalistów gwarantuje terminową realizację zamówień. Ponadto oferujemy kompleksową obsługę, profesjonalne doradztwo i montaż zamówionych u nas produktów.